PSP rozpoczęła testy nowego umundurowania służbowego

PSP rozpoczęła testy nowego umundurowania służbowego, które zastąpi umundurowanie służbowe i koszarowe. Umundurowanie będzie się składało m.in. z t-shirtu, koszul z krótkim i długim rękawem, bluzy, bluzy typu polar, spodni, butów z oddychającą membraną, przeciwdeszczowej kurtki i spodni, oraz czapki letniej i zimowej. Nowością będą krótkie spodenki.

Zastępca komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Krzysztof Hejduk przekazał, że komendant główny PSP zatwierdził do testowania ok. 100 sztuk nowego umundurowania. „Przyjęliśmy, że testować będą strażacy na różnych stanowiskach – od pełniących służbę w jednostkach ratowniczo-gaśniczych, przez pracowników biurowych, komendantów, kadetów, czy podchorążych” – powiedział. Na razie do komendy głównej PSP trafiło kilka sztuk nowych mundurów. Wszystkie mundury do testów zostaną przekazane do końca maja, zaś same testy potrwają przynajmniej do końca sierpnia. Wtedy specjalny zespół, powołany przez komendanta głównego PSP zadecyduje o ewentualnych poprawkach.

Komendant Hejduk dodał, że w kolejnym etapie, rozporządzeniem umundurowanie zostanie wprowadzone do ogólnego stosowania. Po ukazaniu się rozporządzenia – mam nadzieję, że nastąpi to do września – przystąpimy do uruchomienia przetargów. Planujemy, aby przeprowadziły je komendy wojewódzkie i szkoły PSP, tak żeby to było kilkanaście przetargów z okresem realizacji od 2022 r.” – powiedział. 

Całkowita wymiana umundurowania, które wprowadzone zostało jeszcze w 1997 roku, miałaby potrwać od pięciu do sześciu lat i byłaby realizowana w miarę posiadanych środków budżetowych, podobnie jak działo się to podczas wymiany umundurowania bojowego. 

Czytaj więcej, źródło: https://www.infosecurity24.pl/psp-rozpoczela-testy-nowego-umundurowania-sluzbowego?

Foto: Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *