Z rektora akademii na szefa strażaków. Nadbryg. Mariusz Feltynowski komendantem głównym Państwowej Straży Pożarnej

Zgodnie z zapowiedziami – choć z lekkim poślizgiem – doszło do zmiany na stanowisku komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej. Po tym jak 10 stycznia z fotelem szefa PSP pożegnał się gen. bryg. Andrzej Bartkowiak, jego miejsce zajął nadbryg. Mariusz Feltynowski, dotychczasowy komendant-rektor Akademii Pożarniczej. 

Nominacja nadbryg. Mariusza Feltynowskiego nie jest zaskoczeniem dla sporej części środowiska. To – jak można usłyszeć – oficer z dużym doświadczeniem. Rozmówcy InfoSecurity24.pl dodają, że jego awans na szefa PSP stanowi też pewną gwarancję zachowania ciągłości dowodzenia w formacji. Feltynowski w ostatnich latach, należał bowiem do ścisłego kierownictwa formacji i zna jej największe problemy oraz wyzwania przed którymi stoi.

Mariusz Feltynowski jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie – gdzie uzyskał tytuł zawodowy magistra inżyniera pożarnictwa – z 1999 roku. W 2001 roku ukończył również uzupełniające studia magisterskie na kierunku finanse i bankowość w Akademii Finansów w Warszawie. Stopień naukowy doktora otrzymał w 2016 roku w specjalizacji zarządzanie instytucjami publicznymi w dziedzinie nauk społecznych na Wydziale Zarządzania i Dowodzenia w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Posiada doświadczenie zawodowe, zdobyte m.in. na stanowisku Dyrektora Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności oraz biorąc udział w organizacji i zarządzaniu kilkusetosobowymi zgrupowaniami podczas ćwiczeń oraz akcji ratowniczych (Haiti, Liban). W styczniu 2021 roku został powołany na stanowisko rektora-komendanta Szkoły Głównej Służby Pożarniczej (dziś Akademia Pożarnicza), a w maju tego samego roku odebrał nominację na stopień nadbrygadiera. 

Czytaj więcej, źródło: infosecurity24.pl

Foto: MSWiA/X

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *