Kierownictwo PSP już w komplecie. Galica i Szyszko nowymi wiceszefami formacji

Spore zmiany zaszły w ścisłym kierownictwie Państwowej Straży Pożarnej. Na stanowiska zastępców komendanta głównego PSP powołani zostali nadbryg. Józef Galica oraz bryg. Grzegorz Szyszko. Zastąpią dotychczasowych wiceszefów formacji nadbryg. Adama Koniecznego i nadbryg. Krzysztofa Hejduka.

O tym, że do zmian na stanowisku wiceszefów Państwowej Straży Pożarnej dojdzie, wiadomo było już od dawna. Informował o tym już jakiś czas temu szef resortu spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński, który podczas swojej pierwszej konferencji wprost podkreślił, że z formacji – odejść zdecydowali się wszyscy trzej zastępcy komendanta głównego.

Na początku zmian w PSP, w fotelu szefa strażaków gen. bryg. Andrzeja Bartkowiaka – który piastował tę funkcje przez ponad 4 lata – zastąpił nadbryg. Mariusz Feltynowski, dotychczasowy komendant-rektor Akademii Pożarniczej. Kilka dni później przyszedł czas na zmianę w fotelu zastępcy komendanta. Ten zwolnił się 12 stycznia w związku decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji odwołującą ze stanowiska wiceszefa PSP, nadbryg. Arkadiusza Przybyłę. Jego miejsce zajął bryg. Paweł Frysztak, który przed objęciem funkcji wiceszefa PSP był naczelnikiem w Ośrodku Szkolenia w Pionkach Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Czytaj więcej, źródło: infosecurity24.pl

Foto: KG PSP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *