Dodatek dla budżetówki do wypłaty w ciągu najbliższych 7 tygodni

Nowelizacja tegorocznego budżetu, która dość sprawnie przeszła legislacyjną drogę, 10 sierpnia została opublikowana w Dzienniku Ustaw. Zmienione przepisy, jednego z najważniejszych z punktu widzenia funkcjonowania państwa dokumentów, obowiązują od dziś. Jednym z elementów, które znalazły się w nowej wersji ustawy, są jednorazowe dodatki motywacyjne dla szeroko pojętej sfery finansów publicznych. Otrzymać mają je także funkcjonariusze i to już niebawem. 

Choć jednorazowe świadczenie, jakim jest dodatek motywacyjny zaproponowany przez rząd budżetówce, to nie do końca – mówiąc delikatnie – to, czego oczekiwali mundurowi, wydaje się, że w tym roku do kolejnej nowelizacji budżetu może już nie dojść.

Zgodnie z wcześniej pojawiającymi się informacjami, funkcjonariusze – podobnie jak reszta budżetówki – powinni otrzymać około 1125 złotych na etat i wszystko wskazuje na to, że rozbieżności w podziale tej kwoty raczej nie będzie. O to, by pieniądze w równej wysokości trafiły na wszystkie mundurowe konta wnioskowali m.in. związkowcy zrzeszeni w Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych w pismach skierowanych do właściwych ministrów.

Pewne jest też, że dodatek w ręce funkcjonariuszy musi trafić w ciągu najbliższych 7 tygodni. Graniczny termin na wypłaty podany w przepisach to bowiem koniec września.

Czytaj więcej, źródło: infosecurity24.pl

Foto: KPRM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *