PSP z nowym wiceszefem. Bryg. Paweł Frysztak zastępcą komendanta głównego

Powoli formuje się nowe kierownictwo Państwowej Straży Pożarnej. Po zmianie na stanowisku szefa formacji i odwołaniu – w ubiegły piątek – jednego z zastępców, przyszedł czas na uzupełnienie kadry zarządzającej. Jej częścią został bryg. Paweł Frysztak. To jednak, nie koniec roszad, bowiem już niebawem kolejne nowe twarze mają się pojawić we władzach PSP. 

O tym, że do zmian na stanowiskach szefów i wiceszefów formacji podległych MSWiA dojdzie, wiadomo od dawna. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku kierownictwo resortu spraw wewnętrznych i administracji zapowiadało, że do kadrowej rewolucji nie dojdzie. Patrząc na tempo w jakim pojawiają się nowi komendanci – jak na razie – ministerstwu udaje się słowa dotrzymać. Nie ma jednak co oczekiwać, że kadrowe roszady nie będą postępować. Po tym, jak 10 stycznia stery w PSP przejął nadbryg. Mariusz Feltynowski, przyszedł czas na zmianę w fotelu zastępcy komendanta. Ten zwolnił się 12 stycznia w związku decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji odwołującą ze stanowiska wiceszefa PSP, nadbryg. Arkadiusza Przybyłę. 

Kto zajmie jego miejsce? Z informacji jakie przekazuje MSWiA wynika, że będzie to bryg. Paweł Frysztak. Akt powołania odebrał on w poniedziałek (15 stycznia) z rąk ministra Marcina Kierwińskiego.

Od początku swojej służby Paweł Frysztak związany był z Komendą Miejską PSP w Radomiu.

Czytaj więcej, źródło: infosecurity24.pl

Foto: KG PSP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *